Vrták pochop

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vrták pochop (Terebrus aeruginosus) je druh státního autonomního dronu se vzhledem štíhlého ptáka z řádu dravců.

Vzácná fotografie vrtáka pochopa s vrtákem do kovu místo zobáku.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Vrták má vrchní část těla kaštanově hnědou, hlavu a hruď nažloutlou, břišní část rudohnědou. Ocas je stříbřitě šedý a také na křídlech jsou šedé plochy. Špičky křídel jsou černé. Nejlépe jde však poznat podle LUX vrtáku do kovu HSS - G 12mm, který u vrtáka umí nahradit tradiční ptačí zobák.

Rozšíření[editovat | editovat zdroj]

Vrták pochop je využívaný hlavně státy střední Evropy. Byli však zpozorováni i ve Španělsku a Itálii. Největší výskyt vrtáků pochopů je v České republice, nejčastěji v okolí Pardubic.

Chování[editovat | editovat zdroj]

Jako ostatní vrtáci je vrták pochop naprogramovaný hlavně na ničení veřejných budov nevlastněných státem (např. soukromé školy), bývá však běžně užíván k činnostem všeho druhu.

Je-li sledován lidmi, chová se jako obyčejný hloupý pták. Jakmile se dostane na předem určené místo a připojením na veškeré kamerové systémy v okolí se ujistí, že ho nikdo nevidí, odhazuje svůj zobák a vysouvá pevný 12mm vrták a započne hlavní krok svého úkolu, který je doprovázený nežádoucím hlukem.

Vrták pochop je narozdíl od ostatních vrtáků inteligentnější, díky lepším systémovým specifikacím, které umožňují užívání vyspělejší umělé inteligence. Jedním z mnoha příkladů této inteligence, je strategické vyčkávání. Připojením na rychlou 5G síť dokáže s vysokou přesností určit, kdy a kde se budou konat všemožné rekonstrukce, či jiné příležitosti užívání stavební techniky. Pomocí této informace pak poškozuje cíl v co nejdokonalejších momentech, kdy si ho nikdo nevšimne.