Klíčová encefalitida

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Klíče napadené encefalitidou

Klíčová encefalitida[editovat | editovat zdroj]

Klíčová encefalitida je častá psychická porucha, která se projevuje konstantním ztrácením klíčů. Pojem encefalitida je zde složen ze slov ence, což je zřejmá blbost; a falitida, odvozeného od slova falus, což znamená čurák. Jako klíčovou ence-falitidu označujeme stav, kdy postižený ztrácí klíče víckrát než pětkrát během jednoho týdne, nejčastěji imrvére furt. Klíčová encefalitida je obtížně léčitelná, protože v sobě má spojenu blbinu s ptákovinou.

Léčba klíčové encefalitidy[editovat | editovat zdroj]

Někteří psychologové doporučují postiženým nosit klíčenku, ale 90 % pacientů klíče ztrácí i při používání klíčenky. Lepší úspěšnost má přivazování klíčů na provázku ke kalhotám, ale ani tato metoda není 100 % účinná. Je-li provázek krátký, blbě se klíči odemyká. Jsou-li to klíče od automobilu, velice to ztěžuje řízení. Dlouhý špagát pak způsobuje zakopávání, obvykle následované pádem, někdy i hlubokým pádem společenským.

Mezi moderní léčebné metody patří například připevňování různých sofistikovaných lokalizátorů na klíče. Tyto lokalizátory sice nezabraňují ztrácení klíčů, ale umožňují nemocnému jejich snazší dohledání. Snižují tak náklady na nové zámky nebo kopie klíčů.

Pokud se klíčová encefalitida vyskytuje zároveň se Skákytýdou, hovoříme zde o takzvaném Buškově syndromu.

Druhy klíčové encefalitidy[editovat | editovat zdroj]

Klíčové encefalitidy existuje několik druhů, nejčastěji se dělí na dva základní typy:

Periodická klíčová encefalitida[editovat | editovat zdroj]

Dotyčný trpící periodickou klíčovou encefalitidou znamená, že onemocnění se vrací v určitých periodách (např. jen v mrazivém létě, zimních vedrech atd.) Jsou to takzvané klíčové okamžiky.

Permanentní klíčová encefalitida[editovat | editovat zdroj]

Toto je již velmi vážný typ tohoto onemocnění a projevuje se praktickou neschopností dotyčného vlastnit či držet jakýkoliv druh klíčů. Nemocný ztrácí klíče v rámci minut nebo maximálně hodin od jejich nabytí a následném držení. Zůstává za ním takzvaný klíčový trus, tedy velehafo nejrůznějších klíčů, roztroušených na nejnemožnějších místech.

Pomoc postiženým[editovat | editovat zdroj]

Protože je Klíčová encefalitida velmi závažná duševní choroba existuje velké množství humanitárních organizací, které se snaží tak zvaným „klíčařům“ různými způsoby pomoci. Tyto organizace například rozdávají klíčenky, ale existují i nouzové ubytovny pro nemocné bez klíčů. Mezi nejznámější ubytovnu patří například „Klíčový azyl u Šimáčka“.


Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyHypertenzeJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKoronavirusKyprovkaLigmaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySklerózaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaŠtíhlostToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieBlbostČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlíčová encefalitidaKlišéKremlobotieKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPanická poruchaPedofiliePéro v ústechProkrastinacePsychoanalýzaRESETŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsWindows VistaXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRespiraptorRosamunde PilcherRouškaSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti